Podul Arterelor: Difference between revisions

From In București
Jump to navigationJump to search
Created page with "==<span style="color: DarkSlateGray;">==Podul Arterelor==</span> == {| class="wikitable" style="width: 50%;" style="margin: auto;" | style="width: 20%; color: blue;"|Localizare: | style="width: 10%"| Ani in existenta: - |- |style="font-style: italic; color: DarkSlateGray;" | Adresa alternativa: Podul Podul Justitiei |style="font-style: italic; color: blue;" | [ Google Maps] |- |style="font-style: italic; color: DarkGreen;" |*Podurile Dambovitei |style="font-..."
 
No edit summary
 
(3 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 4: Line 4:
| style="width: 10%"| Ani in existenta:  -  
| style="width: 10%"| Ani in existenta:  -  
|-
|-
|style="font-style: italic; color: DarkSlateGray;" |  Adresa alternativa:  Podul Podul Justitiei
|style="font-style: italic; color: DarkSlateGray;" |  Adresa alternativa:   
|style="font-style: italic; color: blue;" | [ Google Maps]
|style="font-style: italic; color: blue;" | [https://maps.app.goo.gl/pBgcyeJZihaReJ577 Google Maps]
|-
|style="font-style: italic; color: DarkSlateGray;" |Cunoscut si sub numele de: 
|style="font-style: italic; color: blue;" |Strazi Principale:
|-
|-
|style="font-style: italic; color: DarkGreen;" |*[[Podurile Dambovitei]]
|style="font-style: italic; color: DarkGreen;" |*[[Podurile Dambovitei]]
Line 13: Line 16:




   <pre style="color: DarkSlateGray">
   <pre style="color: DarkSlateGray"></pre>
 
</pre>
Un pod pe care l-am decoperit intimplator in citeva fotografii aeriene din anii 1927, 1938, 1945, 1966, 1978. Podul a fost demolat la reamenajarea Dambovitei.
Cautind informatii despre originea podului nu am descoperit nici o informatie pertinenta.
Cu ajutorul D-lui Silviu Pescaru am descoperit numele podului si functia ("era pod rutier si mai servea pentru traversarea retelelor de abur si electricitate catre oras")
Podul nu lega nici o artera principala de malul opus, cel putin nu am vazut acest lucru pe fotografiile pe care le am la indemana.
Silviu Pescaru: In anii '70-'80 era pod rutier si mai servea pentru traversarea retelelor de abur si electricitate catre oras;se numea Podul Arterelor





Latest revision as of 02:11, 25 February 2025

==Podul Arterelor==

Localizare: Ani in existenta: -
Adresa alternativa: Google Maps
Cunoscut si sub numele de: Strazi Principale:
*Podurile Dambovitei Autor: Cornel D.



Un pod pe care l-am decoperit intimplator in citeva fotografii aeriene din anii 1927, 1938, 1945, 1966, 1978. Podul a fost demolat la reamenajarea Dambovitei. Cautind informatii despre originea podului nu am descoperit nici o informatie pertinenta. Cu ajutorul D-lui Silviu Pescaru am descoperit numele podului si functia ("era pod rutier si mai servea pentru traversarea retelelor de abur si electricitate catre oras") Podul nu lega nici o artera principala de malul opus, cel putin nu am vazut acest lucru pe fotografiile pe care le am la indemana. Silviu Pescaru: In anii '70-'80 era pod rutier si mai servea pentru traversarea retelelor de abur si electricitate catre oras;se numea Podul Arterelor



..

..

..

..

..


 
Links:
Loading comments...

Return to top

Referinta: